Po dvou letech opět postup do krajského kola turnaje ve vybíjené!

07.04.2017 14:25

 

Dívčí reprezentace naší školy dne 22. 3. 2017 dosáhla na další skvělý výsledek – po výhře v okresním kole ve vybíjené děvčat 4. a 5. tříd se probojovala do krajského kola této soutěže (v roce 2015 skončila naše děvčata na turnaji v Opavě čtvrtá). Letošní okresní turnaj se uskutečnil v tělocvičně Základní školy Petra Bezruče ve Frýdku – Místku. V úvodním zápasu děvčata sice nešťastně podlehla Frýdlantu 7 : 8, ale následně porazila Třinec 12 : 7 a těsně zvítězila nad 1. ZŠ Frýdek – Místek 7 : 6. Klíčový zápas proti favoritkám soutěže ze 7. ZŠ Frýdek – Místek odehrála naše děvčata v příkladném soustředění a zvítězila 9 : 4, na závěr si už lehce poradila s hráčkami ZŠ Mosty u Jablunkova 12 : 2. Se ziskem 12 bodů a nejlepším skóre turnaje 47 : 27 (jen pro srovnání – favorizovaná 7. ZŠ 11 bodů, skóre 37 : 29) naše družstvo zaslouženě obsadilo 1. místo.

O dva dny později 24. 3. odjela naše reprezentace do 7. ZŠ ve Frýdku – Místku na druhý okresní turnaj ve vybíjené – tentokrát na turnaj smíšených družstev chlapců a děvčat 4. a 5. ročníku. Družstvo povzbuzené skvělým úspěchem děvčat toužilo rovněž po zlaté medaili, několika klíčovým hráčům a hráčkám ale bohužel zdravotní důvody nedovolily účast na turnaji a tak se zápasy začaly vyvíjet jinak. Družstvo odehrálo celkem 6 zápasů, první 4 zápasy s reprezentací 11. ZŠ a 7. ZŠ Frýdek – Místek, ZŠ Frýdlant a ZŠ Kozlovice prohrálo (6 : 9, 9 : 13, 6 : 11, 11 : 12), nicméně dvě vítězství nad ZŠ Jablunkov v prodloužení 12 : 11 a ZŠ Třinec 11 : 8 našemu týmu zajistila celkové 5. místo.

Všem hráčkám a hráčům děkuji za výborné sportovní výkony a vzornou sportovní reprezentaci naší školy, a pro krajské kolo ve vybíjené v květnu 2017 už teď držíme všichni našemu dívčímu družstvu pěsti.

                                                                                           

                                                                                                           Mgr. Dušan Ignačík, ředitel školy