Úspěch našich florbalistů

30.11.2016 15:55

               

               Trénováním žáků krmelínské školy ve florbalu se věnuji již 18 let a za tuto dobu naši florbalisti opakovaně získali 1. místo v oblastních kolech florbalové soutěže Asociace školních sportovních klubů (1999, 2002, 2006, 2007, 2009, 2010, 2011, 2014) a tím i možnost postupu do okresního kola této soutěže.

                Letošní oblastní kolo se uskutečnilo 9. listopadu 2016 ve sportovní hale Základní školy V. Martínka v Brušperku. Na měření sil jsme nominovali 8 hráčů, kteří jeli na soutěž s velkou touhou vyhrát. A opravdu – podařilo se. Naše reprezentace porazila týmy Fryčovic a Brušperku (shodně 3 : 2) a zajistila si tak účast v okresním turnaji. Na ten se vypravili o dva týdny později - 23. listopadu 2016 odjeli do 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad ve Frýdku – Místku. Na turnaj se sjelo 8 nejlepších týmů sportovních škol z Frýdku – Místku, Třince, Jablunkova, Třanovic, Čeladné a Krmelína. Los nás určil do skupiny A k týmům Třince, Jablunkova a Čeladné, ve skupině B hrály týmy sportovních škol z Frýdku – Místku a Třanovic. Hrálo se 2 x 6 minut, avšak oproti pravidlům florbalu pouze 3 + 1 (3 hráči, 1 brankář) a navíc v tělocvičně, odpovídající pouze polovině standartní hrací plochy. Tyto skutečnosti naše hráče samozřejmě zaskočily a měly vliv na jejich celkový výkon. Ale i přesto, že naši florbalisti všechny 3 zápasy ve skupině postupně prohráli (Třinec 1 : 6, Čeladná 2 : 5, Jablunkov 1 : 5), svým herním nasazením i výsledky neudělali ostudu a celkově skončili na 6. místě.

                Velkou oporou týmu v obou zápasech byl brankář Matěj Dlouhý, pochvalu si rovněž zaslouží všichni střelci gólů Jakub Černík, Jakub Norys, Filip Buczek, Tomáš Turoň a Martin Kovalčík. Velký dík patří rovněž rodičům těch florbalistů, kteří naše chlapce vedou zároveň i k fotbalu – díky tomu mají tito hráči lepší fyzičku, nasazení, orientaci na hřišti a celkově více herních zkušeností z týmových her. V neposlední řadě chci poděkovat i paní Dagmar Černíkové a panu Jaromíru Norysovi za pomoc se zajištěním dopravy na okresní kolo a pořízením fotodokumentace.

                                                                                                                            

                                                                                                               Mgr. Dušan Ignačík, ředitel školy