Vybíjená dívek 4. a 5. tříd

20.04.2016 14:54

 

            V loňském roce jsem konečně po mnoha letech mohl přihlásit (z důvodu širokého spektra sportovně nadaných děvčat i jejich rostoucí výkonnosti) do okrskové soutěže ve vybíjené naše děvčata. Tehdy nikdo nečekal, že naše reprezentantky vyhrají nejen silně obsazené okrskové kolo, ale že si rovněž poradí i s nejlepšími týmy našeho okresu ve Frýdku – Místku a v krajském kole v Opavě skončí na 4. místě.

             Do okrskového kola vybíjené v kategorii děvčat 4. a 5. ročníku se letos opět nikdo z okolních škol nepřihlásil, a tak nás organizátoři přiřadili stejně jako loni do silně obsazené skupiny škol z Frýdku – Místku.  20. dubna 2016 se naše dívčí reprezentace (kapitánka Alexandra Balcarová, hráčky Sára a Petra Slavíková, Sára Sárová, Sára Bonito, Ema Mytyzková, Justýna Gřesová, Aneta Červenková, Adéla Chmelová, Eliška Černíková, Klára Rubinová, Vendula Galiová) vypravila (se svým maskotem - plyšovou tygřicí - i obrovskou vůlí vyhrát turnaj) do 6. ZŠ ve Frýdku – Místku, kde je čekaly těžké soupeřky – hráčky z     1., 4. a 6. ZŠ ve Frýdku – Místku a ZŠ Raškovice. V prvním zápasu turnaje naše dívky během 2 x 7 minut s přehledem smetly hráčky 4. ZŠ Frýdek – Místek  18 : 1, ve vítězné sérii pokračovaly i s 1. ZŠ Frýdek – Místek 16 : 11 a favoritem turnaje ZŠ Raškovice 12 : 7. K poslednímu zápasu už nastupovaly naše hráčky unavené (hrálo se na dvou hřištích a přestávky mezi jednotlivými zápasy byly velmi krátké), za to však s obrovskou touhou vyhrát i poslední zápas. Po první půli zápasu se 6. ZŠ Frýdek – Místek za stavu 6 : 6 naše reprezentantky zmobilizovaly síly a čtvrtou výhrou 16 : 10 s plným počtem bodů za čtyři vítězství si přesvědčivě zajistily účast na okresním kole 28. dubna 2016 na 1. ZŠ ve Frýdku – Místku.

              Mám z našich děvčat velikou radost a držím jim palce pro okresní kolo turnaje ve vybíjené už teď :-)

 

                                                                                                                   Mgr. Dušan Ignačík, ředitel školy