Úvod > Základní škola > Třídy > 5. třída > Týdenní plán > Týdenní plán 16.10. - 20. 10. 2023

Týdenní plán 16.10. - 20. 10. 2023

Datum konání:
Datum ukončení:
ČJ
2.kapitola – Já školák
  1. Procvičování: doplňování i, y na konci slov podle vzoru, uprostřed slov podle vyjmenovaných slov
  2. Podmět a přísudek, základní skladebná dvojice, věta holá, věta rozvitá, nevyjádřený podmět
  3. Každý týden děti píší doma o přečtené pasáži z knihy, 3 věty do čtenářských deníků. Kontrola zápisu, bude vždy ve čtvrtky během čtení, ve školní čítárně.
UČ str. 9 – 11
 – str. 13, cv. 17 a) b)
Doplňování i, y, í, ý
Čítanka str. 8 – 14
M Zlomky a dělení, slovní úlohy, hodiny a minuty, šipkové grafy,
geometrie – rýsování čtverců, obdélníků, kosočtverců, podle šipek i podle pokynů. Obvod a obsah, síť krychle.
UČ str. 12 – 16
PS str. 9- 10
Dú –  PL (dostanou v pondělí)
AJ How do you spell that?
alphabeth – spelling
vazba – There is/ are
výjimky v množném a jednotném čísle
– v pátek test na výjimky podle str. 11/cv. 9 tabulka
UČ str. 12 - 14
PS str. 10 – 11
Dú – PS str. 80 D
Opsat slovíčka do vocabulary – vybraná slova podtrhneme v pondělí v pracovním sešitě
Naučit se výjimky na test str. 11/cv. 9 tabulka
Trénovat spelling budu zkoušet ze spelování slov
Podnebné oblasti země
počasí, podnebí, podnebné pásy: tropický, mírný, polární, subtropický
Uč – str. 33
PS – str. 10 – 11
Vl Zemské polokoule
Evropa na mapě světa
PS str.  7 – 8
ICT Seznámení se s programem Scratch Najděte si na netu informace o tomto programu

Na čtvrtek 2. listopadu je plánovaná pěvecká soutěž. Ať si děti připraví do HV k třídnímu kolu 30. 10 píseň, s kterou by chtěly vystupovat, prosím poraďte jim s výběrem. Připravujeme se dále v pracovní výchově na jarmark řemesel. Již máme náramky a svícny, budeme ještě šít z filcu a korálků ozdoby na stromeček. Zase přinesu materiál. Děti si ale mohou přinést vlastní bavlnky, korálky, jehly k šití.

Přeji hezký týden